Debaty na blogu: Czy brak szacunku jest przedstawienie torby ze zwierzęciem, z którego pochodzi?

Wygląda na to, że w weekend mieliśmy trochę kerfuffle.

W piątek wieczorem Megs opublikowała zdjęcia dwóch torb jako ostatnie w naszej 12 -dniowej serii Bottega Veneta. Torby były wykonane z krokodyla i przedstawione z Wally The Cask Aligator, mieszkaniec Everglades Holiday Park na Południowej Florydzie. Uwaga: Wally nie został skrzywdzony w tworzeniu tego (lub jakiegokolwiek innego) postu.

Mimo to reakcje na zdjęcia były zdecydowanie mieszane. Niektórzy ludzie uważali je za oszałamiające i prowokujące do myślenia, podczas gdy inni komentatorzy zostawili wiadomości na blogu i Facebooku, od „niedopuszczalnych” po „wypaczone”. Dzięki reakcjom, które odmienne i opinię, nie mogliśmy się powstrzymać od oficjalnej debaty na blogu.

Jeden z komentatorów wychowany, że Wally może pomyśleć, że torby były jego mamą i tatą, więc od razu wysyłajmy z tym problemem – aligatory i krokodyle nie mają zdolności poznawczych do rozpoznawania torebki, które jest wykonane ze zwierzęcia podobnego do siebie . Nawet jeśli tak, Gators nie są dokładnie przytulnymi stworzeniami rodzinnymi; Kiedy na wolności bardzo zazwyczaj gryzą, okaleczają się i zabijają. Dlatego tak trudno jest znaleźć dobrej skórki aligatora i krokodyli do toreb – nawet w niewoli trudno jest powstrzymać ich przed atakiem w sposób, który tworzy poważne rany (a później poważne blizny).

Biorąc pod uwagę te rzeczy, nie sądzę, żebyśmy udało nam się zranić uczucia Wally. Rzeczywiście można argumentować, że antropomorfizacja Wally w stworzenie zdolne do ludzkich emocji służy mu większej wadcy niż rozpoznawanie jego wrodzonej aligatora. Przypisanie mu złożonych emocji, o których nie jest w stanie mu w żaden sposób korzystny i tylko sprawia, że ​​te, które to robią, czują się bardziej zadowoleni z własnej wrażliwości. Jestem pewien, że Wally jest całkowicie zadowolony z własnych myśli aligatora.

Problemem, który był bardziej zazwyczaj wzbudzony, jest szacunek. Czy z natury brak szacunku jest przedstawienie zwierzęcia z przedmiotami wykonanymi od podobnych zwierząt? Nie sądzę, ale z pewnością wielu komentatorów nie zgadzało się ze mną.

Według moich szacunków byłoby o wiele bardziej lekceważące, aby całkowite rozwód rozwieść ideę produktów pochodzenia zwierzęcego od zwierząt, które umarły, aby je dokonać. Usunięcie wszelkich przypomnień krokodyla z przedstawienia torby krokodyli tylko czyni życie zwierzęcia mniej znaczące, a tylko ułatwia konsumentom zapomnienie, że coś umarło, aby produkty, które chcą spożywać. Z pewnością niektórzy ludzie chcą całkowicie zapomnieć o tym, że żywe rzeczy umarły za swoje torby, ale nie jest naszym zadaniem, aby to ułatwić. Ludzie, którzy tak upiorowi uważają myśl, mogą ponownie rozważyć rolę, jaką odgrywają produkty zwierzęce w ich życiu.

Więc jaka jest nasza praca? Cóż, zadaniem Vlada jako fotografa (przynajmniej filozoficznego) jest uchwycenie obrazów, które wywołują reakcję, gdy ludzie je oglądają. Niezależnie od tego, czy te reakcje pojawiają się, ponieważ zdjęcia są oszałamiające, czy dlatego, że wzbudzają inny rodzaj emocji w widzu, nie jest w pełni istotna dla jego celów – sama reakcja jest celem, a jeśli zdjęcia wywołują myśli i emocje, to tak było znakomity. Sukces sztuki niekoniecznie opiera się na jej pozytywności.

Jeśli chodzi o resztę z nas, naszym zadaniem jest stworzenie kontekstu, w którym wszyscy możemy myśleć o torbach, modzie i akcesoriach. Przemysł modowy jest gigantem i wpływa na życie i utrzymanie nie tylko zwierząt, ale ludzi na każdym poziomie społeczeństwa i na każdym zakątku świata. Utrata tej perspektywy na to, co spożywamy, byłaby nieodpowiedzialna i krótkowzroczna, ale zachowanie jej nie zawsze jest przyjemne i ładne. Jeśli popołudnie Wally w obecności kilku worków krokodyli może przypominać nam wszystkie te problemy, myślę, że udało mu się stać się bardzo ważnym aligatorem.

Ale w końcu jest to debata na blogu. Daj nam znać, co myślisz o problemie w komentarzach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post