CC 92: Mieszkaniec miasta, który mocno trzyma wspomnienia, które jej torby zostawiają

W dzisiejszej odsłony spowiedzi szafy spotykamy kochanka torebki w jej wczesnych latach 30. pochodzących z Nowego Jorku Little Prada: nylonowa torba posłańca zakupiona przez jej matkę. Córka inteligentnego oszczędności, ta spowiedź była również obdarowana innymi torbami podczas jej nastoletnich lat i to te torby są dla niej najbardziej wyjątkowe dzięki wspomnieniom, które przechowują. Chociaż ten spowiednik uwielbia szukać umowy, wiele czasu na zakupy na rynku drugorzędnym w celu ukochanych znalezisk, szuka konkretnych stylów vintage, które przekazała w młodości, jak jej torba na siodło Dior. Jest także zwolenniczką sprzedaży toreb, które nie służą jej już w zakupie, aby sfinansować nowe, a ten luksusowy kochanek uważa, że ​​torby mogą dokonywać wspaniałych inwestycji, jednak nie robi zakupów wyłącznie w tym celu. Ogólnie rzecz biorąc, ten spowiedź jest szczerym spojrzeniem na odświeżające podejście jednego kolekcjonera do toreb i zakupów. Przeczytaj pełny CC poniżej i nie zapomnij przesłać własnego!

Udostępnij własną spowiedź!

Podstawy

Wiek: 33
Tożsamość płciowa: kobieta
Lokalizacja: New York, NY
Zawód: Menedżer konta
Przemysł: technologia start-up
Wynagrodzenie: 72 000,00 $
Dochód gospodarstwa domowego: 130 000,00 USD

Torby

Czy jesteś członkiem tourseforum? Nie

Jak liczne torby posiadasz? 24

Jakie torby są w Twojej kolekcji?

-BaLenciagaga Motorcycle Bag, czarna od 2005 roku
-BABALENCIAGA MAŁY CITY SKY BLUE
-BABALENCIAGA XL MATRIX BAG, ciemnoniebieski od 2003 roku
-Chanel Lambskin xl Maxi Flap, czarny z lat 90.
-Chanel Lambskin Mała klapa, drukowana skóra z 2010 roku
-Chanel prostokątny mini, opalizujący turkus z 2017 roku
-Coach Black On To Bag z 2003 roku
-Dior Gaucho Bag, Burgundia z 2006 roku
-Dorna torba na siodło kłusaków, niebieski od początku 2000 roku
-Gucci Soho disco, czarny
-Jerome Dreyfuss Bob Bag, Blue Bandana Print Leather
-Jerome Dreyfuss Igor Bag, turkusowy zamsz
-Loewe Mała Torba Puzzle, Tan
-Margiela Small Glam Slam, opalizujący fiolet
-MCM Monogram Fanny Pack in Cognac
-MCM Monogram Fanny Pack in Black
-PRADA TORBA KOWERTOWEJ, CIELKA BLUE Z Zieloną KAKĄ
-PRADA Degrade weź torbę z zamkami błyskawiczną, od 2006 lub 2007 roku
-Prada nylon fanny, czarny
-Prada Retedycja weź torbę, niebieski
-Proenza Schouler PS1 Mini, niebieski
-Rebecca Minkoff Small Mac, różowy
-Rebecca Minkoff Small Mac, czarny z olejem sprytnym sprzętem
-Sl autorstwa Toma Forda Blacka weź torbę z rogiem (nie Mombassa, ale z tej kolekcji)

Ile warta jest Twoja kolekcja? około 25 000 $

Jaka jest Twoja droga torba? Torba, na którą kiedykolwiek wydałem najwięcej pieniędzy, byłaby moja klapa Chanel XL Maxi w czarnej jagnięciu ze złotym sprzętem. Kosztowało to około 3500 USD, ale torba, która prawdopodobnie jest obecnie warta, byłaby moja prostokątna mała chanel w opalizującej turkusowej lambin. Właściwie nigdy go nie używałem i jestem w idealnym stanie.

Jakie są najważniejsze marki lub elementy w Twojej kolekcji? Dla mnie to elementy sugerują mi najwięcej z powodu wspomnień. Moja matka kupiła mnie w Balenciagaga XL Matrix Torba w ciemnoniebieskim w Barneys, gdy miałem 16 lat. To było w sprzedaży za nieco ponad 300 USD. Moja matka kupiła mi również moją torbę motocyklową Balenciaga od 2005 roku, kiedy ukończyłem szkołę średnią. To są torby, których nigdy się nie pozbyłem. Wtedy moim drugim ulubionym kawałkiem musiałby być mój prostokątny chanel mały w opalizujący turkusowy jagnięta, ponieważ byłoby trudne znalezienie ponownie, gdybym się z nim rozstał.

W jakim wieku dostałeś swoją pierwszą torbę projektantów i co to było? Miałem 16 lat, a moja matka kupiła mi nylonową torbę z Nylonem z 5. Saks Fifth Ave, wynosiła około 500 USD. W tym samym roku dostałem też torbę na trenera.

Czy jest jakaś konkretna torba, którą chcesz kupić następny? Chciałbym jedną z nowych torb Bottega lub Chanel 19, ale niedawny wzrost cen Chanel utrudnił uzasadnienie. Gdybym dostał bottega, wybrałbym kolor winogron.

Jakaś konkretna torba, która ma specjalną wartość sentymentalną? Wszystkie torby, które moja matka mnie kupiła. Moja rodzina nigdy nie była bogata, ale moja matka była naprawdę dobra w oszczędzaniu pieniędzy i dobrze mnie traktowała. Jestem jedynym dzieckiem, które to ułatwiło. W przeciwieństwie do innych nastolatków, którzy proszą o samochody, chciałem torebek. Więc moja torba motocyklowa Balenciaga z 2005 roku w czerni, skóra jest niezwykle miękka. Moja torba Matrix Balenciaga XL z S/S 2003 i moja torba Dior Gaucho z 2006 roku. Bardzo lubię też mój YSL przez Tom Ford Black Leather Torb z detalem rogu, ponieważ dostałem ją z gniazda YSL na obrzeżach Florence, kiedy kiedy Miałem 16 lat. Mój ojciec i ja poszliśmy tam razem na rodzinną wycieczkę, a on spędził cały dzień naszego wypadu, pomagając mi dotrzeć do tego zbytu, ponieważ wiedział, że jest to dla mnie niezbędne. Ta torba jest taka wyjątkowa i nigdy się z nią nie rozstać.

Czy czujesz, że twoje torby zmieniają postrzeganie przez ciebie ludzi lub jak jesteś traktowany? tak i nie. Myślę, że ludzie myślą, że jestem snobem lub zbyt materialistyczny. Mam oboje bardzo drogieD Tańsze torby (tj. Moje torby Rebecca Minkoff). Nie oceniam ludzi na podstawie ich toreb, dla mnie posiadanie toreb projektantów jest osobistą preferencją. Lubię je estetycznie i nigdy nie kupiłbym fałszywego, ponieważ nie wierzę w to

Zakupy

Jak zwykle kupujesz nowe torby? Ostatnio minęło kilka razy w roku. Staram się być lepszym, nie kupując tyle i pozbywam się toreb, których nie noszę.

Które sklepy najczęściej często? Uwielbiam Ssense, tam kupiłem moją małą torbę z lovee w styczniu ubiegłego roku i było to tylko 1 985 USD z podatkiem. W jak największym stopniu używam Lyst i Modesens, aby znaleźć najlepszą ofertę. Jestem również zadowolony z 24s, eBay (tylko dla vintage), Fashionphile, Outnet i Net-A-Porter.

Czy kiedykolwiek kupujesz torebki używane? Gdzie kupujesz używane? Zdecydowanie, ale naprawdę robię to tylko z stylami vintage, które naprawdę chciałem, kiedy byłem młodszy i pominąłem. Dostałem torbę siodłową Dior Trotter, zanim wrócili za jedyne 300 USD i tak, jest autentyczna. Potem w następnym roku wzrosły w cenie do ponad 1000 USD. Przykro mi, że przed powrotem nie wskoczyłem na vintage Fendi Baguette. Zawsze szukam FashionPhile, eBay i eleganckiego znacznika dla znalezisk vintage lub używanych.

Czy sprzedajesz stare torby, aby zapłacić za nowe zakupy? Mam w przeszłości. Miałem torbę szpiegowską Fendi, którą sprzedałem. Miałem Mulberry Alexa w Lopy Lopard, który sprzedałem. Teraz chcę małą wersję nostalgii. Zastanawiałem się nad sprzedażą mojej dyskoteki Gucci Soho, ponieważ nigdy go nie nosiłem, wciąż jest zupełnie nowy w pudełku. Kupiłem go od Mytheraresy w 2017 r., Zanim nastąpił wzrost cen lub obowiązkowy podatek od sprzedaży online, więc było to tylko 980 USD. Tak bardzo tego chciałem, ale nigdy go nie skończyłem, jestem na ogrodzeniu.

Czy kiedykolwiek odczuwasz presję społeczną, aby kupić znacznie więcej toreb? Nie, to znacznie więcej, że mam uzależnienie i lubię dobre rzeczy. Mniej przejmowałem się tym, co myślą o mnie inni ludzie. Dlatego nie kupuję mocno monogramowanych toreb. Z tego powodu nie posiadam ani jednej torby Louis Vuitton. W pewnym momencie chciałbym mieć jeden, ponieważ są one klasyczną i wspaniałą inwestycją. Wolę po prostu mam vintage, a może element współpracy, taki jak Murakami lub Stephen Sprouse, który znajduję na rynku wtórnym. Mam znacznie bardziej eklektyczną kolekcję. Nie mam klasycznej klapy Chanel w kolorze czarnym, ale chciałbym.

Czy uważasz inwestycje na zakup torby? Absolutnie. Oczywiście mam mieszankę marek, które doceniły wartość i mam niektóre marki, które tracą 90% ich wartości na rynku odsprzedaży i nie mam nic przeciwko. Chcę torby, którą kocham i z której użyję. Rzadko używam worków Chanel, które mam, ponieważ są one tak drogie i są inwestycjami. Uwielbiam ich, ale dla mnie ich zakup było jak zakup obrazu lub zapasów. Potem posiadam tańsze torby lub te, których nie byłbym w stanie sprzedać, noszę je cały czas.

Kto wpływa na twoje decyzje zakupowe? Z pewnością uważam, że media społecznościowe miały na mnie wpływ. także przeszłość i nostalgia. Miałem modę, gdy miałem 15 lat. Kupiłbym wszystkie europejskie czasopisma mody i przeglądałbym je. Więc teraz, kiedy wiele z tych stylów powróciło, jestem podekscytowany. Mój styl również się zmienił. Teraz interesuje mnie mniej logo i brandingiem, chyba że jest to vintage.

Czy relacje sprzedażowe są przyczyną twoich zakupów? Nie w tej chwili nie. Zwykle jeżdżę gdziekolwiek muszę kupić, aby uzyskać to, czego chcę i najlepszą ofertę. Kupuję inteligentne i na torbach, które nie są Chanel, nigdy nie płacę pełnej ceny. Z tego powodu zwykle robię więcej zakupów na witrynach e-commerce, takich jak SSense niż osobiście. Znalazłem również personel w niektórych wysokiej klasy sklepach jest zazwyczaj nieudany. Jeśli wejdę do sklepu z tanią torbą i nie jestem dobrze traktowany, nie wydam żadnych pieniędzy z tą osobą.

Dlaczego lubisz robić zakupy, poza zdobywaniem czegoś nowego? Lubię czuć jakość skóry i pachnąć ją. To część mojej chęci zakupu torby Bottega Veneta, skóra jest po prostu tak dobra, praktycznie wystarczająco dobra, aby użyć jej jako poduszki. Zakupy mogą również służyć jako inspiracja, nawet jeśli niczego nie kupię. Może inspiracja do zarabiania znacznie więcej pieniędzy.

Czy kiedykolwiek czułeś się, jakbyś otrzymał gorszą usługę w sklepie lub butiku ze względu na swój wygląd, pochodzenie etniczne lub płeć? Zdecydowanie! Ubieram się w bardzo nieokreślony i swobodny sposób. Nigdy nie chciałbym nadawać światu, że mogę sobie pozwolić na torbę Chanel lub że posiadam torbę Chanel. Zazwyczaj wchodzę do sklepów designerskich w moich dżinsach za 50 USD, sneakers ojciec i torba Rebecca Minkoff i wiem, że jestem za to osądzony. Ponieważ jestem w sprzedaży, wiem, jak wygląda dobra obsługa klienta, a jeśli ktoś nie traktuje mnie dobrze, nie zawracam sobie głowy wydawaniem tam pieniędzy.

Pieniądze

Kto płaci za twoje torby? Jako nastolatka moja matka zapłaciła za moje torby i przez cały czas moje wczesne dwudziestki zapłaciły za mój czynsz, więc dlatego mam trochęTorby, które mam. Teraz za nie płacę.

Czy odkładasz budżet na zakupy w torbie? Nie do końca, chyba że jest torebka, którą chcę i chcę od jakiegoś czasu. Zaplanowałem zakup mojej torby z loewe. Poszedłem do Hiszpanii w 2019 roku i zastanawiałem się nad zakupem, gdy tam byłem, ponieważ byłby to tańszy z powodu zwrotu z podatku VAT. To nie był najlepszy czas, aby ogólne wydać nie wakacje, więc wstrzymałem się. W końcu cieszę się, że to zrobiłem.

Tematy tabu

Czy kiedykolwiek kupiłeś podróbkę, ponieważ nie stać Cię na projektant? Niestety tak, ale przez pomyłkę i za każdym razem zostałem zmiażdżony. Po raz pierwszy moja matka kupiła mi moją torbę motocyklową Balenciaga w 2005 roku za ukończenie szkoły średniej. Najpierw próbowaliśmy go zdobyć w serwisie eBay, a ta rzecz była taka fałszywa. Kiedy nadszedł, zacząłem płakać. Prawdopodobnie było wykonane z persha, było to bardzo denerwujące doświadczenie. Następnie kupiliśmy autentyczny od Blake’a w Chicago. Mieszkam w Nowym Jorku i zazwyczaj idę ulicą Canal. Jedynym razem, gdy rozważałbym zakup fałszywego, jest to, że jest to dziwna torba, która nigdy nie istniała, więc nie próbuje być czymś, co nie jest. Podobnie jak torba na kolabową kolabową torbę Louis Vuitton Gucci, w której jest to najlepsza ilość ironii, która jest fajna. Z tego powodu kupiłem tę ohydną niebieską cekinową torebkę w sklepie dolara za 99 centów. To było tak okropne, że było naprawdę niesamowite.

Czy kiedykolwiek ukrywałeś zakupy od swojego znaczącego innego? Coś w rodzaju, ale nie do końca. Widzi, jak patrzę na torebki każdego wieczoru na YouTube. Nazywam to pornografią torebki, bo tak jest. Odkładam torebki w momencie, gdy je dostanę, ale kiedy widzi, że je noszę, nie pyta.

Jaka jest najbardziej szalona rzecz, jaką zrobiłeś, aby pozwolić sobie na torbę? Poszedłem na kawę z mężczyzną z witryny Sugar Daddy, gdy miałem 24 lata, a on dał mi 3000 $ za spotkanie z nim na kawę. Za te pieniądze kupiłem moją klapę Chanel XL Maxi.

Czy uważasz, że Twoje zakupy są kiedykolwiek problemem? Czy kiedykolwiek czułeś się, jakbyś zmagał się z uzależnieniem od zakupów? Zdecydowanie! Uwielbiam robić zakupy, zawsze tak będę. Wiem, że jest to problem, ponieważ jest to pragnienie, które nigdy nie znika. Zawsze mówię sobie, że po zakupie tej torby nie chcę niczego innego, a potem wiem o tym, pożądam kolejnej torby.

Reszta

Jakieś inne drogie hobby lub pasje? Kupuję wiele szumów, głównie Nikes i Jordan 1s. I lubię zbierać modę w stylu vintage. Właśnie kupiłem sukienkę Balenciaga Scuba od S/S 2003 za 1600 USD, ale chciałem jej najdłużej i znalazłem na niej dobrą ofertę, więc musiałem ją kupić.

Coś jeszcze chcesz dołączyć? Życie jest krótkie, więc kup torbę! Nie kupuj rzeczy, aby zgiąć swój status dla innych osób, kup je, ponieważ je kochasz i chcesz je nosić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post