Wyjaśnił, że Hermès Special Buy Proces

Przeskoczyłeś przez wszystkie obręcze, dokonałeś wszystkich zakupów, a już posiadasz Birkin lub trzy – a może po prostu masz niesamowite relacje z tym gwiazdą sprzedawcą (SA (SA ) Naprawdę się z nimi związałeś. Bez względu na to, jak to się dzieje, słyszysz te magiczne słowa, na które liczyłeś: Twój SA zaprasza do złożenia specjalnego zamówienia.

Co to jest specjalny zakup w Hermès? Znany również jako „SO”, lub czasami „HSS” (dla znaczki podkowej, znaczek foliowy specjalny dla SO), specjalnym zakupem jest zakup torby, w której klient może wybrać określone opcje, a torba jest wykonane specjalnie dla tego klienta na podstawie tych specyfikacji.

Więc w końcu osiągnąłeś ten wspaniały moment! Oczywiście jesteś podekscytowany, ale może być też niewielka panika. Wynika to z faktu, że zwykle nie ma dużo czasu między zaproszeniem SA na umieszczenie SO i spotkaniem, aby go kupić, a także dlatego, że istnieje wiele opcji, ale możesz nie wiedzieć, jakie są te opcje, dopóki nie złożysz zamówienia.

Bez zmartwień – Purseblog jest tutaj, aby pomóc! Oto podstawy opcji, które prawdopodobnie będziesz mieć podczas umieszczania SO:

Specjalne wersje kupna

Specjalne zamówienia są często często umieszczane dla Birkina, Kelly i Constance, ale pamiętaj, że są również dostępne dla Kelly Sac à Dépêches (teczka), Bolide, Jige i Puszona.

Oto obecne wersje dla każdej opcji:

To zdjęcie pokazuje różne części torby Birkin i Kelly

Specjalne zamówienie: Birkin

W przypadku Birkina istnieje pięć wersji, które możesz wybrać.

Wersja 1: Wygląda jak zwykły Birkin. Wewnętrzne, zewnętrzne i szwy mają ten sam kolor. Ludzie mogą wybrać tę opcję, jeśli próbują znaleźć określony kolor i/lub skórę, która jest dostępna tylko przez tak.

Wersja 2: Cała zewnętrzna część ma jeden kolor, a wnętrze i szwy to różne kolory.

Wersja 3: Cała zewnętrzna część ma jeden kolor, a wnętrze, rurociągi i szwy to różne kolory.

Wersja 4: Taki sama jak wersja 3, z wyjątkiem uchwytów, pasków i wiszących kluczowych uchwytów, mają również ten sam kolor co wnętrze i rurociąg.

Wersja 5: Taki sama jak wersja 4, z wyjątkiem zewnętrznych paneli bocznych (zwanych także gussetami), mają również ten sam kolor co wnętrze.

Specjalne zamówienie: Kelly

Dla Kelly Selier (ma to szwy na zewnątrz i sztywny wygląd) istnieją trzy wersje, a dla Kelly Retourné (szycie w środku, bardziej miękki wygląd) są cztery wersje.

Wersja 1 dla Selier i Retourné: Wygląda jak zwykła Kelly, z wyjątkiem szwu ma inny kolor.

Wersja 2 dla Selier i Retourné: Cała zewnętrzna część to jeden kolor, a wnętrze i szwy to różne kolory.

Wersja 3 dla sprzedawcy: Panel przedni, tylny panel i wnętrze to jeden kolor, a panele boczne, uchwyt, zarządzanie pętlami, paskami bocznymi, wiszący kluczowy uchwyt, pasek do noszenia i szwy mają inny kolor.

Wersja 3 dla Retourné: Cała zewnętrzna część ma jeden kolor, a wnętrze, rurociąg i szycie mają inny kolor.

Wersja 4 dla Retourné: Paneczny panel, tylny panel i wnętrze to jeden kolor, a rurociąg, panele boczne, uchwyt, pętle zarządzania, paski boczne, wiszący kluczowy uchwyt, pasek do noszenia i szycie mają inny kolor.

Specjalne zamówienie: Constance

Dla Constance są dwie wersje.

Wersja 1: Wygląda na zwykłą Konstancję, z wyjątkiem tego, że szycie ma inny kolor.

Wersja 2: Cała zewnętrzna część ma jeden kolor, a wnętrze i szwy to różne kolory.

Dwie rzeczy należy zwrócić uwagę na zamówienia Birkin i Kelly:

1. W przypadku dowolnej wersji, w której wybierasz kolor, wybór szycia pochodzi z osobnej listy i zawsze może mieć inny kolor niż wnętrze i/lub zewnętrzne. To dotyczy tylko szwu. Jeśli wybierasz wersję z różnie kolorowymi częściami zewnętrznymi (na przykład rurociąg), wszystkie te części będą pasować do koloru wnętrza i kontrastu z zewnętrzną częścią; oraz

2. Jeśli wybierzesz inny kolor, wnętrze kluczowego uchwytu będzie również pasować do koloru wnętrza.

Specjalne opcje zakupu

Po podjęciu decyzji, jaką torbę i wersję chcesz, musisz wybrać kolory, skórę, szwy i sprzęt.

Specjalny sprzęt kupujący

Torby można zwykle kupić za pomocą: Palladium, który jest srebrnym kolorem (PHW), szczotkowanym palladem (BPHW), złotem (GHW), złotem szczotkowanym (BGHW) lub permabrass, który jest jaśniejszy niż GHW. Idealne teraz, różowe złoto (RGHW) jest dostępne tylko dla Constance.

Specjalne kupuj skórę i kolory

Hermès co roku produkuje listy opcji kolorów i skóry, poczynając od sezonu jesieni/zimowego danego roku i trwając przez wiosnę/lato następnego roku.

Pierwsza lista to kolory zewnętrzne. Składa się z każdego rodzaju oferowanej skóry zewnętrznej, a pod każdą skórę znajduje się podpisa kolorów używanych do tej konkretnej skóry. Więc ColORS dostępne dla EPSOM nie będą takie same, jak kolory dostępne dla Togo lub Chevre itp., Ponieważ każda skóra ma swój własny wybór kolorów.

Biorąc pod uwagę opcje skóry i kolorów, możesz następnie zdecydować, jaki jest twój priorytet. Jeśli chcesz mieć konkretny kolor, musisz zobaczyć, jakie skóry będą dostępne lub odwrotnie. Aby trochę skomplikować, nie wszystkie skóry mogą być dostępne dla wszystkich worków; Na przykład Chevre jest używany tylko do mniejszych toreb, zwykle 25 cm i 30 cm Birkins oraz 25 i 28 cm Kellys, i możesz nie wiedzieć, jakie rozmiary Hermès pozwala na dany sezon do czasu spotkania.

Po listach zewnętrznych istnieje druga lista kolorów wewnętrznych. Hermès prawie zawsze wykonuje swoje wnętrza ze skóry Chevre, więc nie ma tu żadnych opcji skóry, tylko kolory. Jednak – i tutaj mój mózg faktycznie zaczyna się trochę boleć i musimy wyłamać diagramy Venna – jeśli zamawiasz coś innego niż torba w wersji 1 lub 2 (albo wszystkie kolory lub inne zewnętrzne, wnętrza i wnętrze i Szygowanie), musisz zwrócić tutaj szczególną uwagę, ponieważ kolor wnętrza, który wybierzesz z tej drugiej listy, będzie również wyborem kolorów dla gulsetów, rur, pasków itp., W zależności od wersji – i biorąc pod uwagę, że te części są włączone Zewnętrzna zewnętrzna torba, kolor, który wybierzesz z tej listy wnętrz, musi być również na podrzędnej listy wybranej przez ciebie skóry zewnętrznej, z powrotem na pierwszej liście.

Hermès dostarcza listy zewnętrznych skóry i kolor każdej skóry używanej do specjalnego zamówienia. Będzie również dostępna lista kolorów wnętrz.

Zdezorientowany? Aby wyjaśnić: powiedzmy, że zdecydowałeś się kupić Birkina w wersji 3, gdzie zewnętrzna część ma jeden kolor, a wnętrze i rurociąg to inny kolor. Togo skóra jest twoim priorytetem i wybrałeś znany róż z listy Togo jako kolor zewnętrzny. Następnie przeglądasz listę wnętrz i jest na niej niebieska laguna. Ponieważ w tej wersji ruroć jest również wykonywane w tym samym kolorze co wnętrze, Blue Lagoon musi być również na zewnętrznej skórze podrzędnej dla Togo, jeśli chcesz kupić ją jako kolor wnętrza. Niestety tak nie jest. Możesz przełączyć swój wybór na Epsom, ponieważ ma on zarówno notoryczną różową, jak i niebieską laguną dostępną na zewnątrz, lub wybrać jeden z kolorów, które znajdują się zarówno na listach Togo, jak i wnętrz: Mellow Yellow, pochmurny szary lub fioletowy raj. Alternatywnie, jeśli chcesz mieć te kolory w Togo, możesz wybrać wersję 2 i utrzymywać rurę taką samą jak zewnętrzna część.

Specjalne szwy zakupu

Wreszcie istnieje trzecia lista do szwania. Zasadniczo możesz wybrać dowolny kolor z tej listy (jest to „szwy kontrastowe”, ponieważ kontrastuje z zewnątrz). Możesz także zdecydować, aby szwy to samo co kolor zewnętrzny. Pamiętaj, aby dokładnie zwrócić uwagę na to, jak chcesz szwy: normalnie, jeśli wybierzesz podstawowe „szwy kontrastowe” lub wybierzesz kolor ściegu bardzo podobny do wnętrza, rzemieślnik użyje tego koloru ściegu na zewnątrz, a następnie zszyte wnętrze kolorem kolorowym Podobnie jak na zewnątrz, tak, aby ścieg kontrastował zarówno na zewnątrz, jak i wnętrze torby. Musisz zwrócić uwagę, jeśli chcesz tego samego koloru ściegu.

Proste szwy kontrastowe na zewnątrz i wnętrzu. Różowe szwy są podobne do – ale nie takie samo jak – kolor wnętrza.

Specjalny proces zakupu

Wykonuj jak najwięcej pracy przygotowawczej. Na spotkaniu otrzymasz wersje, opcje i listy, ale jeśli nie jesteś przygotowany (OK, nawet jeśli jesteś przygotowany), może to być przytłaczające. Proces może być mylący, dzięki czemu badania rozwojowe były pomocne. Purseforum jest wyjątkowym zasobem (bezwstydna wtyczka, ale tak naprawdę jest!), Ale także wyszukiwanie w Internecie i rób zrzuty ekranu SOS, które lubisz. Zrozum, że nawet przy całym swoim planowaniu, na spotkaniu możesz mieć różne wybory niż to, na co przygotowałeś, więc bądź gotowy do tego.

Na spotkaniu spotkasz się ze swoim SA, który użyje formularza papierowego, aby usunąć szczegóły Twojego zamówienia. Dostępne może być kompletne pudełko skórzanych próbek pokazujące, jak każdy kolor pojawia się w każdej oferowanej skórze, ale zwykle jest wystarczająco dużo próbek, aby uzyskać dobry pomysł na to, co zamawiasz. Zwykle istnieją również próbki różnych sprzętu i opcji szycia. Nie spiesz się w tej chwili! Po zakończeniu SA wyśle ​​Twoje dane do Paryża, a Twój zakup zostanie wprowadzony do systemu. Gdy zakup będzie w systemie (Twój SA może to potwierdzić, zwykle około tydzień po spotkaniu), jest uważany za „akceptowany” przez Hermès, chyba że zostaniesz powiadomiony inaczej. To tylko kwestia czekania.

Nawet po tym wszystkim możesz nadal nie przybyć zgodnie z planem. Zamówienia mogą potrwać bardzo dużo czasu; może być wykonane przez rzemieślnika ze zmienionymi specyfikacjami; Lub możesz nawet zostać anulowany. Średni czas oczekiwania jest zwykleRok i może to zająć mniej czasu, ale może to również potrwać dwa lata lub więcej. Zwykle, jeśli zakup zostanie odrzucony lub przybywa z niepoprawnymi specyfikacjami, które uważasz za niedopuszczalne – i tak, możesz odrzucić SO, nigdy nie ma obowiązku go kupić – otrzymasz opcję złożenia innego zamówienia. Bardzo pomocne jest po prostu myśleć o tym jako o czymś zabawnym i satysfakcjonującym, co może, ale nie musi się zorientować; Lub, jak zasugerował jeden SA, umieść Kup, a następnie spróbuj o tym zapomnieć. To dobry sposób na radzenie sobie z oczekiwaniem i pozwala skupić się na innych obsesjach H!

Przykłady specjalnych torb kupujących

Credit TPF Peppers 90 – K28, Rouge Casaque/Gris Tourtorelle, szwanie szminki różowej

Credit TPF Członek Boboxu – Rose Confetti/ Blue Aztec Cherve Brushed GHW B30. Rose Azalea/ Jaune d’O lub szczotkowane GHW Epsom B25. Gris A/ Anemone Togo szczotkowane PHW B25. Zawroty głowy/ róży pourpre szczotkowane ghw b25. Epsom Etain/ Blue Electric szczotkował GHW K25.

TPF Członek Notoryous Pink – B25 Chevre Blue Hydra/Rose Jaipur Rose Lipstick Szyging Bghw

Credit TPF Członek Juliet6311

Credit TPF Członek Picytuna133 – B30 Craie/Etain Phw

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post