Czy moda była znacznie bardziej nieosiągalna niż kiedykolwiek?

Jako nastolatka, a także nastolatka dorastająca na podmiejskim Nowym Jorku, szybki świat mody był tak blisko, że mógłbym go posmakować. Marzyłem o dniu, w którym byłem wystarczający do pracy w modzie, a także online w Nowym Jorku. Od wyjątkowo młodego wieku mogę sobie wyobrazić, że łapiąc żółtą kabinę z niedawno zakupioną torebką designerską zwisającą z mojego ramienia. I, choć brzmi to głupio, często czuję się, jakbym urodził się, aby robić to, co teraz robię.

Oprócz kilku dalekich krewnych, których widziałem tylko wtedy, gdy lub dwa razy w roku, którzy przyniosły Chanel, Gucci i Louis Vuitton, nie dorastałem wokół Designer Towary. Nie jestem nawet pewien, w jaki sposób zrozumiałem, jaka była torba Dior w szóstej klasie lub dlaczego zrozumiałem, że kiedyś będę właścicielem szybkiej torby Louis Vuitton, jednak jako młodzieniec nigdy nie czułem, jak ubrania projektantów, a także akcesoria mój zasięg.

Moi rodzice pracowali niezwykle trudno, aby zapewnić mi cudowne, chronione dzieciństwo, jednak nie dorastałem niesamowicie bogatych. W przeważającej części trudno pracowałem nad tym, co chciałem, a także zrozumiałem, że torebki, za które tęskniłem, były drogie, a także zajęłyby wiele godzin pracy w letnim obozie, a także wiele dodatkowych nocy, nigdy nie czułem że byli poza moim zasięgiem.

Wykorzystałem, aby marzyć o dniu, w którym będę mógł posiadać tradycyjną torbę z klapą chanel, jednak obecny koszt w wysokości 5600 USD jest znacznie więcej niż potrójny koszt mojego (już niezwykle drogiego) czynszu w Nowym Jorku. Mógłbym potencjalnie potwierdzić koszty torby z kamerami wideo, co byłoby jeszcze bardziej wykonalne, gdybym kupił ją wcześniej, jednak nie mogę pomóc, jednak uważam, że moda była znacznie więcej więcej niż znacznie więcej nieosiągalne w miarę upływu lat.

Jasne, moda wysokiej klasy nie jest implikowana, aby pomieścić masę, a także część odwołania, jednak coś w tych astronomicznych wzmocnieniach mnie rozczarowuje. Zasmuca mnie wierzenie, że dla młodej kobiety dorastającej metody, którą zrobiłem, świat mody to po prostu marzenie o fajce, zarezerwowane na fundusze, zarówno wpływowe, a także celebrytki z listy A. Dlaczego wydaje się, że moda jest taka poza zasięgiem? Fascynujące jest to, że ten punkt pieniężny pojawia się w czasach, gdy moda jest znacznie bardziej integracyjna, a także płynna niż kiedykolwiek wcześniej. W niektórych sposobach było znacznie bardziej dostępne, a także nietykalne w innych.

Dlaczego wydaje się, że moda jest taka poza zasięgiem? Fascynujące jest to, że ten punkt pieniężny pojawia się w czasach, gdy moda jest znacznie bardziej integracyjna, a także płynna niż kiedykolwiek wcześniej. W niektórych sposobach było znacznie bardziej dostępne, a także nietykalne w innych.

Chciałem jeszcze bardziej zagłębić się w tę teorię, a także sprawdzić, czy są liczby, aby ją poprzeć. Rzeczywiście, liczby nie kłamią.

Moda jest znacznie bardziej bardziej nieosiągalna niż lata.

W 2005 roku byłem studentem drugiego roku w szkole średniej, a także w wieku 15 lat pożerałem każdą uncję kultury mody, którą mogę zdobyć. Wtedy średnia torba z klapami Chanel cofnęłaby cię o 1650 USD. W tym samym czasie, zgodnie z badaniem Census ACS, mediana miesięcznych zarobków domu w USA wyniosła 3 858 USD.

Przez jeden miesiące płac w 2005 r. Możesz teoretycznie kupić 2 torby klapy chanel. Nieźle, prawda?

Dziś już tak nie jest. Dane z ubiegłego roku nie będą publikowane do września tego roku, więc do porównania wykorzystamy dane z ankiety Census ACS 2017.

W 2017 r. Mediana miesięcznych zarobków domu w USA wyniosła 5 028 USD, podczas gdy koszt średniej torby klapowej wyniósł 5300 USD. Nawet bez żadnych innych kosztów uwzględnionych, jeden miesiąc wynagrodzenia nie przyniosłaby nawet jednej torby z klapami Chanel.

Więc gdzie to się kończy? Czy biznes mody nadal będzie miał zapewnić, że ich produkty są znacznie więcej, a także znacznie więcej poza zasięgiem? Słyszeliśmy o „szklanym suficie” jako niekorzystnej konotacji, jednak powinien być szklany sufit, gdy dotyczy on struktury cen o wysokiej klasy modzie?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post