Dogłębny przewodnik po sprzedaży toreb na rynku wtórnym

, ponieważ niektórzy z was mogą pamiętać z mojej „dekady zbierania”, krótko wspomniałem o mojej przeszłości jako kogoś, kto pracował w przesyłce i jako sprzedawawca. Wspomniałem również o polityce „One In-One Out”, która nie tylko utrzymała moje wydatki, ale pomogła mi czuć się całkiem wygodnie w kupowaniu i sprzedaży torb na rynku odsprzedaży. W dzisiejszych czasach moje kolekcjonowanie zdecydowanie zwolniło (nawet przed poborem), ale nadal chciałem podzielić się z wami czytelnikami jako bardziej dogłębna kontynuacja tego postu sztuczek i wskazówek. Wiem, że wielu z nas jest w stanie sprzedać wkrótce, więc z tym wszystkim, co powiedziawszy, stworzyłem szczegółowy przewodnik pełen porad, czerwonych flag i innych, aby Twoja podróż sprzedaży była jak najbardziej płynna.

Zdjęcia mówią wszystko
Jeśli chodzi o zdjęcia online, są wszystkim, więc chcesz upewnić się, że twoje są jak najbardziej jasne i proste. Bardzo ważne jest, aby naprawdę spróbować użyć zdjęć, które pokazują twoją torbę tak dokładnie, jak to możliwe. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej strzelać na czystym prostym tle z otwartym, jasnym naturalnym światłem. Strzelanie w ten sposób pomoże zapewnić, że rzeczy takie jak sprzęt i kolory są prezentowane tak dokładnie, jak to możliwe (dlatego nie polecam sztucznego światła). Cel w miękkich, wypełnionych cieniach, aby Twoje zdjęcia były łatwe do rozszyfrowania, nie chcesz, aby żadne cienie były źle interpretowane jako plamy lub znaki. Możesz użyć białej lub jasnoszarej karty (jak kawałek papieru lub tablicy plakatowej), aby odbijać się na sprzęcie, abyś mógł łatwo zobaczyć zadrapania lub wgniecenia. Polecam również lekko boczne oświetlenie twojej torby, aby lepiej odebrać wszystkie szczegóły w ziarnie skóry. Bardzo pomocne jest również uwzględnienie w liście rozmiaru, aby ludzie online mogli lepiej zrozumieć, jak duża jest to torba. Posiadanie wymiarów w opisie jest zawsze pomocne, ale porównanie wizualne jest znacznie łatwiejsze do zrozumienia.

Oto kilka sugestii dotyczących Twojej listy strzałów. Pamiętaj, im bardziej dokładny dokumentowanie szczegółów, tym mniej prawdopodobne jest, że otrzymasz powrót.

Ciało: przód / tył / boki / wnętrze
Zużycie: wady / zarysowania / plamy / wgniecenia lub marszczenia skóry
Szczegóły produkcyjne: sprzęt / dowolne stemplowanie i wytłoczenie / zamek błyskawiczny / szyte w znacznikach
Dodatki: pakowanie / worki do kurzu / wpływy / dokumentacja lub karty uwierzytelniające

Pojawił się trend ludzi kradnących zdjęcia autentycznych torebek, aby sprzedawać podróbki i stało się to osobiście! Aby tego uniknąć, możesz napisać nazwę użytkownika, uchwyt, pseudonim lub inicjały na karcie i dołączyć ją na wszystkich zdjęciach. Możesz je mieć na liście lub pod ręką, jeśli klient go poprosi. Jeśli zdecydujesz się mieć go na liście, pamiętaj, aby umieścić go gdzieś, nie jest łatwo wycięte.

Przeprowadź swoje badania
Wiedz, co sprawia, że ​​Twoja torba jest wyjątkowa. Poznaj dokładny rodzaj skóry, a jeśli marka ma specjalną nazwę koloru, staraj się go znaleźć. To nie tylko ułatwi to znalezienie torby, ale dla wielu kupujących te rzeczy naprawdę mają znaczenie, a wymienianie tych rzeczy również pomoże zapobiec zwrotom. Poszukaj tego, na co jest wymieniona w miejscach w miejscach takich jak eBay zarówno na wysokim poziomie, jak i niskim poziomie. Następnie sprawdź pełne oferty, aby zobaczyć, za co faktycznie sprzedawał, a dla większości toreb nie będzie to sprzedaż detaliczna. Sprawdziłbym również zwykłe sklepy konsygnacyjne online, takie jak Fashionphile, The Realreal i Yoogi’s Closet. Biorąc to pod uwagę te duże witryny odsprzedaży, często pobierają premię, której poszczególni sprzedawcy mogą nie, więc jest to coś, co należy wziąć pod uwagę. Podczas badań zaczynaj myśleć o cenie ostatecznej i być gotowym na zobowiązanie się do tej „liczby wyjść”, lub możesz żałować transakcji i poczuć się, z którego można było wykorzystać później.

Opisy są kluczowe
Pamiętaj, aby wyraźnie wyjaśnić wszelkie wady lub obrażenia w opisie, aby uniknąć nieporozumień lub błędnych interpretacji tego, co dzieje się na zdjęciach. Jeśli na zdjęciach jest coś, czego nie jesteś na pewno, pamiętaj o tym w opisie. Pamiętaj, aby wypisać wszelkie szkody, nawet jeśli masz zdjęcie szkód na liście. Jeśli nie jest to napisane w opisie, najprawdopodobniej będziesz musiał zaakceptować zwrot, jeśli klient zmieni zdanie. Wspomnij o tym, jeśli pochodzi z domu bez dymu, bez zwierząt domowych, ponieważ nigdy nie wiesz, na co niektórzy ludzie są wrażliwi. W tej samej notatce wspomnij o wszelkich zapachach! Nawet jeśli jest to tylko lekki ślad perfum lub coś, co niekoniecznie jest „złym” zapachem, nadal należy o nim wspomnieć. Bądź tak przejrzysty, jak to możliwe, pamiętaj, że i tak nie chcesz być w błąd. Ogólnie rzecz biorąc, bądź tak uczciwy, jak to możliwe, nie tylko ze względu na zdrowie psychiczne kupującego, ale także uniknąć szans na zwrot.

Ceny i negocjacje
Zawsze polecam wymienienie przedmiotu z wystarczającą ilością miejsca na poruszanie się, aby negocjować i nadal osiągnąć wyniki finansowe. Ludzie uwielbiają umowę, więc bardziej elastycznaMożesz być bardziej prawdopodobne, że możesz coś rozwiązać. Wiem, że ten proces może wydawać się naprawdę niewygodny i łatwo się denerwować za niskie oferty piłki. Wiem, że ten proces jest nawet uważany za niegrzeczny, ale pochodzi z terytorium. Staraj się nie brać rzeczy osobiście, ponieważ każda oferta jest początkiem okna dialogowego, który może ostatecznie zakończyć się na twoją korzyść. I nie bój się przeciwdziałać – mogą wiedzieć, że ich pierwsza oferta jest niska, ale mogą spodziewać się twojego licznika, co ostatecznie prowadzi do środkowego gruntu, który jest bardziej realistyczny. Jeśli znajdziesz się dolnej linii tego, co chcesz zaakceptować, odłóż twardą linię i daj im znać, że to twój limit.

Ponadto, jeśli pozwalają ci okoliczności, możesz złożyć pierwszą ofertę. Na przykład eBay ma funkcję, w której możesz zaoferować określony procent wszystkim, którzy podążają za przedmiotem, aby rozpocząć negocjacje. Może to zabrzmieć głupio, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​w ten sposób podejmuje się ogromnych zalet. Twoja pierwsza oferta wydaje się nie tylko początkiem naprawdę dobrej oferty dla kupującego, ale także wygodnie utrzymuje transakcję pod względem kontroli, ponieważ teraz masz znaczący wpływ na kolejne oferty, ustalając oczekiwania.

Negocjowanie może naprawdę mieć żniwo, to dużo wysiłku, a jeśli jesteś skłonny na niepokój taki jak ja, może być dość stresujące. Zrób krok, liczba ofert nie zawsze muszą być natychmiastowe, możesz całkowicie poczekać i złapać oddech. Kiedy wrócisz do przestrzeni głowy i miałeś chwilę, aby ponownie ocenić swoje priorytety dotyczące transakcji, wskakuj z powrotem. Najgorsze jest to, że dasz im znać, że będziesz potrzebować więcej czasu na przemyślenie Dotknij, gdy podejmiesz decyzję. Czy mógłbyś stracić sprzedaż w ten sposób? Tak, ale może to być lepsze niż wyboczenie pod presją i żałowanie, że worka odejdzie później.

Wysyłka
Uzyskaj potwierdzenie ubezpieczenia i dostawy! Wiem, że wysyłanie tego przedmiotu jest droższe, ale jeśli twój kupujący poważnie chce, aby Twój przedmiot zrozumie. Ostatnią rzeczą, którą każdy chce, jest zgubić się pocztą. Kupujący jest rozczarowany i będziesz naprawdę zdenerwowany tym, że będziesz musiał je zwrócić. To przegrana/przegrana dla wszystkich zaangażowanych. Chroń się, dokumentując każdy aspekt procesu wysyłki, szczególnie w przypadku drogich toreb. W ten sposób, jeśli cokolwiek zostanie uszkodzone w transporcie, masz dokumentację stanu przedmiotu, gdy opuści twoje posiadanie. Osobiście, kiedy sprzedaję torbę, znajduję stół na poczcie i pakuję ją tam, zapisuj się lub przywijaj znajomego do pomocy. Rejestruję od momentu, gdy zaczynam pakować się do sekundy, który odrzucam, aby mieć solidny dowód na to, że torba pozostawiła moje posiadanie w stanie, jak opisano. Trzymaj torbę do aparatu, aby pokazać stan, i nie zapomnij o dole i zakrętach! Podczas gdy pakowanie jest uważne na rodzaj papieru tkankowego lub plastiku, z którym go używasz, jak niektórzy mogą krwawić. Jeśli torba ma łańcuch lub cokolwiek, co wisi, rozważ owijanie go osobno, aby nie wgłębia torby. Na koniec sprawdź, czy adres jest rzeczywiście weryfikowany PayPal, aby był chroniony i upewnij się, że kupujący nie kupuje fałszywymi metodami.

Ten nie ma osobistego doświadczenia, ponieważ kiedyś miałem nabywcę zapytać mnie, czy byłem gotów wysłać za granicę, a dla tej konkretnej torby powiedziałem „nie”, ponieważ przedmiot miał wysoką wartość i nie chciałem tego ryzykować. Ku mojemu zdziwieniu kupujący kupił za adres amerykański, więc postanowiłem google go Google. Okazuje się, że była to międzynarodowa usługa przekazywania i tutaj jest to szkodliwe dla sprzedawcy. Jeśli kupię ubezpieczenie, jestem objęty punktem od punktu A do punktu B, ale teraz jest punkt C, że moje ubezpieczenie nie obejmuje, ale jeśli przedmiot nadal pojawi się uszkodzony lub zaginął w drodze do punktu C, mogą nadal nadal Otwórz sprawę przeciwko mnie. Teraz mogę stracić torbę i pieniądze. Oto moje rozwiązanie: wysyłaj je w naprawdę dużym pudełku, ponieważ płacą według wymiarów w tych usługach przekierowania. Następnie przymocuj torbę do samego pudełka (na jednej z wewnętrznych klap z krawatem z suwakiem), być może przy uchwycie lub torbie kurzu i udokumentuj ją. W ten sposób, jeśli otworzą paczkę, aby umieścić ją w mniejszym (tańszym do wysyłki), musieliby rozerwać lub wyciąć opakowanie. Jeśli mieliby otworzyć sprawę przeciwko tobie, masz dokumentację, która pokazuje, że oryginalne opakowanie zostało zmienione w drodze do punktu c.

Czerwone flagi i oszustwa
Bardzo łatwo jest oszukać jako sprzedawca i niestety nie ma dużo miejsca na błędy. Jeden błąd może sprawić, że będziesz odpowiedzialny za zwrot klienta, zwłaszcza jeśli zapłacił przez PayPal. Oto kilka rzeczy do sprawdzenia przed wyjściem torby.

Zanurz się głęboko w kupującym. Sprawdź, jak wyglądają ich opinie i wydatki. Niektóre czerwone flagi byłyby kupującymi z niewielką lub żadną opinią lub kupującymi, którzy mają tylko opinię na temat przedmiotów, które są dramatycznie tańsze. Czy przedmioty, które kupili w THE przeszłość istotna dla świata mody / akcesoriów, czy jest to tylko 10 podstawowych przedmiotów? Oszuści często kupują wiele drobiazgów na recenzje, aby ich konto było bardziej legalne. Upewnij się również, że adres, na który wysyłasz, jest weryfikowany PayPal. Centra przekierowania, podobnie jak ten, o których wspomniałem wcześniej, mogą wskazywać na faul. Wspólnym oszustwem jest „zaginiony” lub „uszkodzony” w centrum przekazywania w drodze do kupującego. Jeśli nie możesz udowodnić, że tak się nie stało, możesz utknąć w płaceniu zwrotu.

Kolejnym powszechnym oszustwem jest to, że przedmiot jest „nie odbierany”. Te oszustwa są często przyciągane do sprzedawców świeżo do gry odsprzedaży, którzy nie rozumieją jeszcze zasad ochrony PayPal. „Kupujący” kupi za pośrednictwem PayPal i czeka na dostarczenie przedmiotu, a jeśli potwierdzenie dostawy nie zostanie użyte, uznaje go za nie otrzymane i nie masz dowodu ani obrony. Oszustwa potwierdzające podpisane są również bardzo podobne. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że jeśli przedmiot sprzedaje się za 250 USD lub więcej, wymaga to potwierdzenia podpisu. Bez niego oszust może po prostu otworzyć spór z PayPal i twierdzić, że przedmiot nie został odebrany, a nawet jeśli sprzedawca użył potwierdzenia dostawy, które pokazuje, że przedmiot rzeczywiście został dostarczony, nie będzie on ważny bez potwierdzenia podpisu. Zwróć to, ouch!

Oszustwa wymiany, w których kupujący kupuje autentyczną torbę i zwraca fałszywą lub uszkodzoną torbę to kolejne oszustwo, które jako sprzedawca utrzymałby mnie w nocy. Nie ogranicza się to do świata odsprzedaży, ponieważ widziałem, że dzieje się tak w butikach i domach towarowych.

To tylko kilka typowych rzeczy, o których należy pamiętać i powiedzieć, że jest wiele, wiele, więcej, więc bądź na palcach i udokumentuj wszystko! Na szczęście tourseforum oferuje naprawdę świetną społeczność kompetentnych kupujących i sprzedawców na forum na eBayu. Tam możesz przeczytać i omówić doświadczenia naszych członków, abyś mógł samodzielnie oszukać. Powodzenia w sprzedaży przygód! Masz kilka wskazówek do dodania? Upuść komentarz poniżej!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post