Czy ktoś może mi wyjaśnić, dlaczego torby Stelli McCartney są tak drogie?

Stella McCartney Ava Faux Python Clutch, 1995 USD za pośrednictwem Net-A-Porter

Jak każdy dumny miłośnik dóbr luksusowych, spędzam sporo czasu, próbując wyjaśnić ludziom, że nie wszyscy jesteśmy niewolnikami słynnej nazwy, jeśli chodzi o płacenie za akcesoria. Oczywiście, niektóre z powodów, dla których ceny są takie, jakie są, że wiele marek, które kochamy, zbudowało dla siebie reputację i historię jako wykorzystujące taki estetyczny i artystyczny talent do tworzenia najlepszych wyrobów skórzanych na świecie. Nazwa jest czymś, szczególnie gdy oznacza historię kunsztu i jakości, ale to nie wszystko. A przynajmniej tak się kłócę. Kiedy patrzę na torbę taką jak Stella McCartney Ava Faux Python Clutch, nie mogę się nie zastanawiać, czy jestem tylko pranie mózgu.

Właściwie nie mam żadnych skrupułów estetycznych z tym projektem; W rzeczywistości myślę, że to całkiem miłe i jestem pod wrażeniem, że dostali żółty materiał i złoty sprzęt, aby funkcjonować razem, nie wyglądając okropnie. To niemały wyczyn! Mam problem z faktem, że kosztuje 2000 USD za to, co zasadniczo jest przelepione sprzęgło pudełka PCV, które nie sądzą w zakresie wytwarzania tego, co można znaleźć w lokalnym celu.

Jasne, rozumiem, że produkcja jest prawdopodobnie bardziej ostrożna. Również projekt jest znacznie ładniejszy, a te dwie rzeczy zdecydowanie wpływają na to, co kosztuje torba. To, co marki zazwyczaj wymieniają jako największy wpływ cen torebek, to jednak materiały, a to miejsce, w którym Stella McCartney ma niewiele miejsca do kłótni w swoim własnym imieniu. Wszędzie indziej w jej linii, używa tylko najlepszego, co można powiedzieć, gdy tylko spojrzysz na jednego z jej wspaniałych dzianin. Ponieważ McCartney ma jednak mocne poglądy na etykę produktów pochodzenia zwierzęcego w modzie, żadna skóra nie wchodzi w żadną z jej toreb, jak to prawdopodobnie wie. To wszystko PCV.

Oklaskiwam ją za trzymanie się jej przekonań o tym, jakie materiały będzie i nie będzie używać, ale uważam, że przy użyciu PVC powinno być dostosowane do ceny. Jak wyjaśniłem ostatnim razem, gdy pisałem o torbie PVC, po prostu nie jest to luksusowy materiał z żadnego wyobraźni i jest prawie tak tani, jak to tylko możliwe. Nigdy nie widziałem żadnego twierdzenia McCartneya, że ​​PVC, której używa, jest jakąś specjalną mieszanką chemiczną, która sprawia, że ​​jest bardziej przyjazna dla środowiska lub luksusu, a z tego, co mogę powiedzieć, to po prostu… PVC. Nigdy nie widziałem, aby McCartney twierdzili o życzliwości dla środowiska swojego PVC, a niektóre z nich uderzyły mnie raczej skórzane, ale przede wszystkim nie byłem pod wrażeniem.

Więc choć nie przeszkadza mi to, że McCartney ładuje trochę więcej za jej nazwisko, a może nawet o wiele dodatkowych do projektowania i budowy, fakt, że Stella pobiera drobne ceny skóry za najlepsze w chemikaliach na bazie oleju na zawsze mnie powstrzyma od posiadania jednej z jej toreb. Szkoda, że ​​naprawdę podoba mi się to sprzęgło. Kup za pośrednictwem Net-A-Porter za 1995 USD.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post